Oprava airbagů a programování řídící jednotky auta


Bezpečnostní pásy auta


Dalším velice důležitým prvkem v pasivní bezpečnosti auta a vůbec jedním z prvních, který byl použitý v automobilovém průmyslu, jsou bezpečnostní pásy. Bezpečnostní pásy musí po nárazu zadržet cestující a zabránit pohybu osob v automobilu a v kombinaci s dalšími bezpečnostními prvky výrazně snižují riziko zranění.
Přední bezpečnostní pásy v auta jsou vybavené pyrotechnickými předepínači a omezovači tahu, které při havárii a těsně před vystřelením airbagu s okamžitou reakcí bezpečnostní pásy přitáhnou a zkrátí jejich délku podle typu jednotky o cca 5 - 10 cm. Tím se eliminuje vůle mezi bezpečnostním pásem a osobou a bezpečnostní pás přitáhne cestujícího pevněji k sedadlu, čímž se podstatně zvyšuje účinnost bezpečnostních pásů.

Aby nedocházelo k poranění cestujících v autě od příliš pevně přitažených bezpečnostních pásů, jsou bezpečnostní pásy vybaveny omezovači síly. Při havárii senzory v automobilu zasílají data o rychlosti nárazu a o místě, kde dochází k deformaci vozidla, ta pak v řídící jednotce v milisekundách musí zpracovat data a rychle vyhodnotit nebezpečí a spustí dalších řadu bezpečnostních opatření.
Po nárazu a havárii, při níž dojde k aktivaci (airbagu) jsou pak bezpečnostní pásy v auta deaktivované. Poznáte to jednoduše, bezpečnostní pás se samovolně nenavíjí tak jak by měl, případně se bezpečnostní pás nenavíjí vůbec.bezpečnostní pásy do auta
bezpečnostní pásy do auta

Nabízíme Vám řešení


My vám nabízíme řešení, nefunkční pásy dokážeme repasovat a opravit. Navíječ bezpečnostních pásu rozebereme a vyměníme poškozené části. Pokud je Váš bezpečnostní pás poškozen, vyměníme jej podle Vašeho přání. Velkou výhodou takové opravy je, že v autě zůstanou originální díly (rok výroby, typ. atd). Dokážeme opravit velké množství typu bezpečnostních pásu na našem trhu.

A pozor! I v takové záležitosti jako je bezpečnostní pás můžete být individuální… Nabízíme vám různé barvy bezpečnostních pásu. Kontaktujte nás emailem, uveďte typ auta, o jaký druh opravy se bude jednat a my vám zašleme cenovou nabídku a termín realizace.


Opravy řídících jednotek airbagů


Pro zajištění maximální komplexnosti služeb, nabízíme i opravy řídicích jednotek airbagu po havárii. Po vystřelení airbagu dochází k zápisu do řídící jednotky auta, co vše systém aktivoval a v jakém rozsahu byly použité bezpečnostní prvky. Díky tomuto naprogramovaní softwaru od výrobce, jsou pro další použití řídící jednotky nefunkční. Mnozí vám řeknou, že není možné vyhledat v řídících jednotkách chybové hlášky a znovu je programovat a vracet řídící jednotku (softwarově) do původního stavu jak před havárii. My však zvládneme opak!

Dokážeme vám tím ušetřit 90% z ceny při nákupu nové řídící jednotky. Bez výměny řídící jednotky, nebo úpravy chybových dat v řídící jednotce, kde došlo k aktivaci bezpečnostních prvků bezpečnostní systém nebude fungovat. Na přístrojové desce bude svítit výstražná (žlutá) kontrolka (Airbag, SRS) , která indikuje problémy s řídicí jednotkou airbagů. V takových případech je celý systém vypnutý a nefunkční, i když jsou vyměněné části repasované nebo vyměněné za nové, tak i přesto systém nebude nadále funkční.

Kde je umístěna řídící jednotka systému airbagu a snímače zrychlení?
Řídící jednotka je zpravidla umístěna na bezpečném místě ve vnitřním prostoru auta, často to bývá přední část středového tunelu palubní desky. Snímače zrychlení pro (čelní náraz) často bývají přímo v řídící jednotce airbagu. Senzory pro boční, hlavové a okenní airbagy jsou většinou umístěny pod sedadly. My vám data přehrajeme a vrátíme řídící jednotku do stavu před nehodou.programování řídící jednotky
programování řídící jednotky

Typy řídících jednotek


Opětovné naprogramování oprava řídící jednotky a oprava airbagů auta je ryze odborná záležitost. Zpětné naprogramování řídící jednotky airbagů Vašeho auta přenechejte nám, odborníkům, kteří dokážou software Vaši řídící jednotky po vystřelení airbagu opravit a znova překonfigurovat na původní nastavení, čímž ušetříte nemalé finance.

Typy řídících jednotek, u kterých umíme opravit a zpět nastavit, naprogramovat tovární data:

Infineon xc236x
MPC56 SPC56
SC66705
MAC7242
MAC7241
NEC V850
NEC V850E2
Renesas H8SX R5F6172x
Renesas H8SX R5F61797
Renesas R5F64219 / R5F2154AE